Breaking Noobs GTA VI · 15d 22h · 15 d

CS2 Wear Levels & Float Ranges

5 нива на износване · поплавък 0–1

Петте нива на износване в ред

Официално имеРуско имеСъкр.ПоплавъкТова, което виждате
Factory NewПрямо с заводаFN0.00–0.07Pristine paint, at most a hairline mark on edges. The chase tier, priced accordingly.
Minimal WearНемного поношенноеMW0.07–0.15Light scuffs on edges and corners, body still clean. Often nearly indistinguishable from FN in game.
Field-TestedПосле полевых испытанийFT0.15–0.38Visible scratches and faded areas. The widest band and usually the value pick: most of the look for much less money.
Well-WornПоношенноеWW0.38–0.45Heavy scratches, paint loss on large areas. The narrowest band, so supply is thin.
Battle-ScarredЗакалённое в бояхBS0.45–1.00The most worn state, bare metal showing. Half the whole float scale, and where budget finds live.

Границите са изключителни в горната част на всяка лента, с изключение на BS: 0,07 поплавък е минимално износване, 0,15 е тестван на място.

Float: числото зад етикета

Всяко копие на кожа носи плаваща стойност между 0 и 1, превъртяна при създаването на елемента. Етикетът за износване е просто групата, в която попада този номер. Две тествани на място копия на една и съща кожа не са равни: 0,16 плувка изглежда близо до Минимално износено, 0,37 е почти износено и пазарните цени са тази разлика.

Покритията също ограничават своите собствени диапазони. От 1919 устойчивите на износване покрития, които проследяваме, само 390 обхващат цялата скала от 0,00 до 1,00; 61 никога не може да бъде фабрично нов и 291 никога не може да бъде белязан от битка. Три канонични примера: AWP Азимов никога не пада под 0.18 (няма FN), Карамбит Доплер никога не се издига над 0.08 (само FN/MW) и Ръждиво покритие започва от 0.40 (само WW/BS).

Всяка страница на кожата изброява своя собствен диапазон на плаване и нивата на износване, които действително съществуват за нея. Преглед на CS2 кожи →

Ножове и ръкавици: носенето се чете по различен начин

Износването не е сравнимо между класовете артикули. Текстурите на ръкавиците се влошават много по-трудно към Battle-Scarred: изпъкнали драскотини и тежко избледняване на цвета, където нож със същата плувка все още изглежда представителен. Ръкавиците също нямат StatTrak или сувенирни версии и не могат да влизат в договори за размяна.

Покритията на ножовете често живеят в тесни float прозорци: Доплер и Доплеров гама ефект съществуват само като FN и MW, Ръждиво покритие само като WW и BS, а ваниловите ножове изобщо нямат покритие, така че износването почти няма значение за тях. Проверете собствения обхват на покритието, преди да търсите конкретно износване.

Най-евтините CS2 ножове →Ръкавици · Най-евтино →

Сленгов речник

float, float value, FV
The 0-1 wear number itself. "Low float" = near the bottom of a band, cleaner look inside the same tier.
FN, MW, FT, WW, BS
The five abbreviations from the table above; marketplaces and trade chats use them interchangeably with full names.
max float
A copy at the very top of its possible range (closest to 1.00). Extreme floats are a collectible niche of their own.
wear rating
Another name for the wear level; "cs2 wear ratings" and "wear tiers" both mean the five bands in the table.
fake FN / fake BS
A copy right at a band boundary (for example 0.069) that looks like the neighbouring tier. The float number decides the label, not the look.

Около CS2 нива на износване

Counter-Strike 2 has five wear levels, and all of them come from one number: the float value, from 0 to 1. Lower float means a cleaner skin: Factory New starts at 0.00, Battle-Scarred ends at 1.00. The table above is the complete dictionary: official name, Russian name, abbreviation and the exact range.

The float is assigned when an item drops or comes out of a case and never changes: a skin cannot wear down or be repaired. That makes wear a price axis: the same skin at different wear levels can differ in price several times over.

Въпроси за носене

Does wear change over time?

No. The float is assigned once, when the item is created, and never changes: skins do not degrade with play and cannot be repaired. Scraping stickers does not touch the skin's own float either.

Which wear level is the best value?

There is no universal answer, but Field-Tested is the usual value pick: the band is wide, supply is deep, and on many skins the visual gap to MW is small. Dark-patterned skins can look fine even in BS at a fraction of the price. Check the per-wear photos on each skin page.

Why do some skins never come Factory New?

Всяко покритие има свой собствен разрешен диапазон на плаване и може да не достигне краищата на скалата. В нашия каталог в момента 61 завършвания никога не може да бъде FN (минимално плаващо над 0,07) и 291 никога не може да бъде BS. Пример: AWP Азимов има минимален float от 0.18, така че FN копие не съществува.

Is a lower float always better?

Within one wear level, usually yes: a lower float means a cleaner copy and a higher resale price. Across levels the label dominates: a 0.08 MW is priced as MW even though it is nearly FN. Collectors also pay premiums for extreme floats at BOTH ends of the scale.

Does wear affect weapon performance?

No. Wear is purely visual: damage, spread and recoil are identical between FN and BS. You pay only for looks and rarity.