Breaking Noobs GTA VI · 15d 20h · 15 d

CS2 Wear Levels & Float Ranges

5 stupňů opotřebení · plovoucí 0–1

Pět úrovní opotřebení v pořadí

Oficiální názevRuské jménoZkr.PlovákCo vidíte
Factory NewПрямо с заводаFN0.00–0.07Pristine paint, at most a hairline mark on edges. The chase tier, priced accordingly.
Minimal WearНемного поношенноеMW0.07–0.15Light scuffs on edges and corners, body still clean. Often nearly indistinguishable from FN in game.
Field-TestedПосле полевых испытанийFT0.15–0.38Visible scratches and faded areas. The widest band and usually the value pick: most of the look for much less money.
Well-WornПоношенноеWW0.38–0.45Heavy scratches, paint loss on large areas. The narrowest band, so supply is thin.
Battle-ScarredЗакалённое в бояхBS0.45–1.00The most worn state, bare metal showing. Half the whole float scale, and where budget finds live.

Hranice jsou exkluzivní v horní části každého pásma kromě BS: 0,07 plovoucí je minimální opotřebení, 0,15 je testováno v terénu.

Float: číslo za štítkem

Každá kopie vzhledu nese plovoucí hodnotu mezi 0 a 1, odvalenou při vytvoření položky. Štítek opotřebení je právě kapela, do které toto číslo spadá. Dvě kopie stejného vzhledu testované v terénu nejsou stejné: 0,16 float vypadá blízko k minimálnímu opotřebení, 0,37 je téměř dobře opotřebovaný a tržní ceny se liší.

Povrchové úpravy také ohraničují své vlastní rozsahy. Z 1919 povrchových úprav odolných proti opotřebení, které sledujeme, pouze 390 pokrývá celou škálu 0,00 až 1,00; 61 nikdy nemůže být Factory New a 291 nikdy nemůže být zjizvené bitvou. Tři kanonické příklady: AWP (Asiimov) nikdy neklesne pod 0.18 (neexistuje žádná FN), Karambit () Doppler nikdy nestoupne nad 0.08 (pouze FN/MW) a Rust Coat začíná na 0.40 (pouze WW/BS).

Dosavadní stav techniky Každá stránka vzhledu uvádí svůj vlastní rozsah plavení a úrovně opotřebení, které pro něj skutečně existují. Procházet CS2 vzhledy →

Dosavadní stav techniky Nože a rukavice: opotřebení se čte jinak

Opotřebení není srovnatelné napříč třídami předmětů. Textury rukavic degradují mnohem hůře směrem k Battle-Scarred: výrazné škrábance a silné vyblednutí barvy, kde nůž se stejným plovákem stále vypadá reprezentativně. Rukavice také nemají verzi StatTrak nebo suvenýr a nemohou být předmětem obchodních smluv.

Povrchové úpravy nožů často žijí v úzkých plovoucích oknech: Doppler a Gamma Doppler existují pouze jako FN a MW, Rust Coat pouze jako WW a BS a nože s vanilkou nemají žádnou povrchovou úpravu, takže pro ně opotřebení sotva záleží. Před vyhledáním konkrétního opotřebení zkontrolujte vlastní rozsah povrchové úpravy.

Nejlevnější nože CS2 →Rukavice · Nejlevnější →

Slovník slangu

float, float value, FV
The 0-1 wear number itself. "Low float" = near the bottom of a band, cleaner look inside the same tier.
FN, MW, FT, WW, BS
The five abbreviations from the table above; marketplaces and trade chats use them interchangeably with full names.
max float
A copy at the very top of its possible range (closest to 1.00). Extreme floats are a collectible niche of their own.
wear rating
Another name for the wear level; "cs2 wear ratings" and "wear tiers" both mean the five bands in the table.
fake FN / fake BS
A copy right at a band boundary (for example 0.069) that looks like the neighbouring tier. The float number decides the label, not the look.

Přibližně CS2 úrovně opotřebení

Counter-Strike 2 has five wear levels, and all of them come from one number: the float value, from 0 to 1. Lower float means a cleaner skin: Factory New starts at 0.00, Battle-Scarred ends at 1.00. The table above is the complete dictionary: official name, Russian name, abbreviation and the exact range.

The float is assigned when an item drops or comes out of a case and never changes: a skin cannot wear down or be repaired. That makes wear a price axis: the same skin at different wear levels can differ in price several times over.

Otázky opotřebení

Does wear change over time?

No. The float is assigned once, when the item is created, and never changes: skins do not degrade with play and cannot be repaired. Scraping stickers does not touch the skin's own float either.

Which wear level is the best value?

There is no universal answer, but Field-Tested is the usual value pick: the band is wide, supply is deep, and on many skins the visual gap to MW is small. Dark-patterned skins can look fine even in BS at a fraction of the price. Check the per-wear photos on each skin page.

Why do some skins never come Factory New?

Každá povrchová úprava má svůj vlastní povolený rozsah plováku a nemusí dosahovat až na konce stupnice. V našem katalogu právě teď nemůže být 61 dokončení nikdy FN (minimální pohyblivost nad 0,07) a 291 nikdy nemůže být BS. Příklad: AWP (Asiimov) má minimální float 0.18, takže kopie FN neexistuje.

Is a lower float always better?

Within one wear level, usually yes: a lower float means a cleaner copy and a higher resale price. Across levels the label dominates: a 0.08 MW is priced as MW even though it is nearly FN. Collectors also pay premiums for extreme floats at BOTH ends of the scale.

Does wear affect weapon performance?

No. Wear is purely visual: damage, spread and recoil are identical between FN and BS. You pay only for looks and rarity.