Breaking Noobs GTA VI · 16d 01h · 16 d
Steam
Pentru toată lumea · 22:20 UTC

Steam Charts

Steam top 100 după jucători

Top 100 după jucători

5,1 mil. în topul 100Steam API web · 2 nov., 22:13

Joc7 zileIstoricul jucătorilor
1Counter-Strike 2vârf 1,09 mil.696.0941.089.72327 oct. · vârf 530 K28 oct. · vârf 488 K29 oct. · vârf 576 K30 oct. · vârf 565 K31 oct. · vârf 647 K1 nov. · vârf 626 K2 nov. · vârf 728 K+37 %
2Dota 2vârf 701 K446.845701.33127 oct. · vârf 672 K28 oct. · vârf 582 K29 oct. · vârf 355 K30 oct. · vârf 357 K31 oct. · vârf 393 K1 nov. · vârf 404 K2 nov. · vârf 487 K−28 %
3Deadlockvârf 239 K194.169238.77327 oct. · vârf 204 K28 oct. · vârf 203 K29 oct. · vârf 196 K30 oct. · vârf 196 K31 oct. · vârf 224 K1 nov. · vârf 188 K2 nov. · vârf 168 K−18 %
4AION 2vârf 210 K180.668210.02527 oct. · vârf 176 K28 oct. · vârf 167 K29 oct. · vârf 183 K30 oct. · vârf 175 K31 oct. · vârf 186 K1 nov. · vârf 180 K2 nov. · vârf 169 K−3,7 %
5FiveMvârf 185 K160.643184.51127 oct. · vârf 150 K28 oct. · vârf 150 K29 oct. · vârf 153 K30 oct. · vârf 153 K31 oct. · vârf 165 K1 nov. · vârf 152 K2 nov. · vârf 125 K−17 %
6Bongo Catvârf 165 K137.902164.61927 oct. · vârf 134 K28 oct. · vârf 123 K29 oct. · vârf 88 K30 oct. · vârf 106 K31 oct. · vârf 133 K1 nov. · vârf 86 K2 nov. · vârf 140 K+4,8 %
7Call of Duty®vârf 175 K137.559175.03127 oct. · vârf 160 K28 oct. · vârf 164 K29 oct. · vârf 157 K30 oct. · vârf 151 K31 oct. · vârf 161 K1 nov. · vârf 151 K2 nov. · vârf 132 K−18 %
8PUBG: BATTLEGROUNDSvârf 764 K136.936764.04527 oct. · vârf 104 K28 oct. · vârf 65 K29 oct. · vârf 123 K30 oct. · vârf 107 K31 oct. · vârf 122 K1 nov. · vârf 124 K2 nov. · vârf 305 K+192 %
9Cyberpunk 2077vârf 146 K120.704145.83827 oct. · vârf 125 K28 oct. · vârf 122 K29 oct. · vârf 120 K30 oct. · vârf 117 K31 oct. · vârf 122 K1 nov. · vârf 123 K2 nov. · vârf 111 K−11 %
10Phantom Blade Zerovârf 827 K98.512827.12230 oct. · vârf 102 K31 oct. · vârf 120 K1 nov. · vârf 125 K2 nov. · vârf 342 K—
11WARDOGSvârf 119 K95.088118.98827 oct. · vârf 115 K28 oct. · vârf 109 K29 oct. · vârf 103 K30 oct. · vârf 98 K31 oct. · vârf 114 K1 nov. · vârf 102 K2 nov. · vârf 82 K−29 %
12Team Fortress 2vârf 104 K94.934103.50127 oct. · vârf 75 K28 oct. · vârf 72 K29 oct. · vârf 70 K30 oct. · vârf 75 K31 oct. · vârf 80 K1 nov. · vârf 97 K2 nov. · vârf 90 K+20 %
13Rustvârf 110 K73.752109.60627 oct. · vârf 69 K28 oct. · vârf 63 K29 oct. · vârf 61 K30 oct. · vârf 76 K31 oct. · vârf 85 K1 nov. · vârf 78 K2 nov. · vârf 74 K+6,7 %
14ARC Raidersvârf 81 K68.94481.17727 oct. · vârf 68 K28 oct. · vârf 69 K29 oct. · vârf 68 K30 oct. · vârf 66 K31 oct. · vârf 72 K1 nov. · vârf 67 K2 nov. · vârf 55 K−18 %
15Valheimvârf 85 K64.56385.08827 oct. · vârf 66 K28 oct. · vârf 63 K29 oct. · vârf 59 K30 oct. · vârf 57 K31 oct. · vârf 66 K1 nov. · vârf 63 K2 nov. · vârf 54 K−18 %
16Tom Clancy's Rainbow Six Siegevârf 75 K61.85275.12927 oct. · vârf 70 K28 oct. · vârf 70 K29 oct. · vârf 69 K30 oct. · vârf 69 K31 oct. · vârf 70 K1 nov. · vârf 59 K2 nov. · vârf 51 K−28 %
17Enshroudedvârf 76 K58.67476.23827 oct. · vârf 60 K28 oct. · vârf 57 K29 oct. · vârf 54 K30 oct. · vârf 52 K31 oct. · vârf 61 K1 nov. · vârf 62 K2 nov. · vârf 49 K−18 %
18Warframevârf 81 K58.47480.51127 oct. · vârf 52 K28 oct. · vârf 50 K29 oct. · vârf 49 K30 oct. · vârf 49 K31 oct. · vârf 62 K1 nov. · vârf 57 K2 nov. · vârf 64 K+22 %
19Moon Sweepersvârf 70 K55.88270.08327 oct. · vârf 54 K28 oct. · vârf 54 K29 oct. · vârf 59 K30 oct. · vârf 58 K31 oct. · vârf 62 K1 nov. · vârf 62 K2 nov. · vârf 49 K−8,5 %
20Dead by Daylightvârf 67 K54.07966.94027 oct. · vârf 46 K28 oct. · vârf 46 K29 oct. · vârf 59 K30 oct. · vârf 52 K31 oct. · vârf 56 K1 nov. · vârf 53 K2 nov. · vârf 52 K+12 %
21Apex Legends™vârf 196 K51.268196.08327 oct. · vârf 46 K28 oct. · vârf 46 K29 oct. · vârf 45 K30 oct. · vârf 45 K31 oct. · vârf 52 K1 nov. · vârf 49 K2 nov. · vârf 84 K+83 %
22TBH: Task Bar Herovârf 78 K51.22177.61527 oct. · vârf 55 K28 oct. · vârf 53 K29 oct. · vârf 52 K30 oct. · vârf 52 K31 oct. · vârf 54 K1 nov. · vârf 54 K2 nov. · vârf 64 K+17 %
23Overwatch®vârf 60 K51.17460.10527 oct. · vârf 55 K28 oct. · vârf 56 K29 oct. · vârf 54 K30 oct. · vârf 58 K31 oct. · vârf 58 K1 nov. · vârf 50 K2 nov. · vârf 48 K−13 %
24Wallpaper Enginevârf 111 K46.696110.54927 oct. · vârf 45 K28 oct. · vârf 48 K29 oct. · vârf 46 K30 oct. · vârf 46 K31 oct. · vârf 49 K1 nov. · vârf 51 K2 nov. · vârf 69 K+55 %
25EA SPORTS FC™ 27vârf 62 K46.15962.10227 oct. · vârf 41 K28 oct. · vârf 39 K29 oct. · vârf 40 K30 oct. · vârf 37 K31 oct. · vârf 47 K1 nov. · vârf 41 K2 nov. · vârf 37 K−9,2 %

Ce este Steam Charts

Steam Charts arată top 100 cele mai jucate jocuri oficiale pe Steam clasificate după numărul curent de jucători online.Lista vine direct de la propriul punct final al Steam, astfel încât noile hit-uri intră automat și numerele se potrivesc cu ceea ce Steam însuși raportează.

Dacă jocul tău nu este în clasament, folosește căutarea — aceasta va afișa numărul curent de jucători pentru orice Steam joc, inclusiv titlurile mai mici și de nișă.

Cum se citește Steam Charts

  • Rang (#) — Poziția jocului în top 100 oficial al Steam după numărul curent de jucători
  • Jucători actuali — Numărul de persoane care au jocul în curs de desfășurare prin Steam chiar acum: într-un meci, în meniu sau în inactivitate
  • Peak Today — Numărul maxim de jucători simultani ai jocului în ultima zi, raportat de Steam
  • Căutare — Caută orice Steam joc după nume pentru a vedea numărul curent de jucători
  • Pagini de joc — Fiecare rând de tabel conţine link-uri către o pagină pentru fiecare joc, cu numărul de jucători în timp real şi istoricul înregistrat al jucătorilor

Rangurile și numărul de jucători sunt raportate de Steam, în fiecare oră.

Întrebări frecvente despre phpBB

Ce este Steam Charts?

Steam Charts Top 100 cele mai jucate jocuri pe Mojo.ro Steam Lista este sortată după numărul curent de jucători. SteamAcesta este punctul final oficial al clasamentelor (ISteamChartsService), astfel încât orice joc care intră în top 100 apare aici, inclusiv lansările noi.

Cât de des sunt actualizate datele?

Tabelul oficial Steam este actualizat la fiecare oră. Numărul de jucători reflectă numărul de jucători care au jucat în același timp la momentul actualizării, iar coloana de vârf arată numărul maxim de jucători din ultima zi.

De ce jocul meu nu este în clasament?

Graficul arată top 100 oficial al Steam.Dacă jocul tău nu este listat, deschide Steam Player Count - arată numărul de jucători în timp real pentru orice joc.

Când este Steam cel mai activ?

Numărul de jucători se modifică pe parcursul zilei și în jurul vânzărilor, evenimentelor sau lansărilor. Utilizați numărul curent și istoricul înregistrat pentru a compara perioadele.

Sunt incluși și jucătorii de pe alte platforme?

Nu, graficele arată numai Steam jucători. Dacă un joc este disponibil și pe Epic Games Store, Xbox, PlayStation sau Nintendo Switch, acești jucători nu sunt incluși.Cu toate acestea, pentru majoritatea jocurilor PC, Steam rămâne platforma cu cea mai mare bază de jucători.