Skiny M9 Bayonet
Bagnet M9 · 25 wykończeń
Popularne
Wanilia2395 zł ST od 2383 zł
Gamma DopplerFaza 33923 złSzmaragd 21 004 zł ST od 4142 zł
DopplerFaza 33014 złCzarna perła 24 849 zł ST od 3256 zł
WiedzaBS1293 złFN 3550 zł ST od 1499 zł
AutotronikaBS1866 złFN 3668 zł ST od 1974 zł
Czarny laminatBS1480 złFN 2475 zł ST od 1509 zł
UltrafioletBS1099 złFN 4763 zł ST od 1195 zł
Jasne wodyFT1089 złFN 1390 zł ST od 1124 zł
RękodziełoFT1177 złFN 1449 zł ST od 1222 zł
Stal damasceńskaFT1429 złFN 1620 zł ST od 1420 zł
Stal nawęglanaBS1494 złFN 4024 zł ST od 1862 zł
Szkarłatna siećBS1481 złFN 13 879 zł ST od 1660 zł
Tygrysi kiełFN2144 złMW 2194 zł ST od 2154 zł
Marmurkowy gradientFN2455 złMW 2813 zł ST od 2559 zł
Warstwa rdzyBS1098 złWW 1190 zł ST od 1118 zł
GradientFN2939 złMW 3997 zł ST od 3160 zł
ŚniedźWW1212 złFN 1807 zł ST od 1341 zł
NocWW1076 złFN 3728 zł ST od 1142 zł
Niebieska stalBS1587 złFN 2747 zł ST od 1718 zł
Siatka safariFT922,68 złFN 3432 zł ST od 1018 zł
PopiółFT995,76 złFN 2833 zł ST od 1026 zł
Leśny DDPATFT925,94 złFN 2670 zł ST od 1006 zł
RzeźFT2198 złFN 2873 zł ST od 2509 zł
TajgaFT919,43 złFN 3955 zł ST od 941,23 zł
Miejski zamaskowanyFT1004 złFN 2360 zł ST od 1074 zł
TajneWaniliaod 2395 złST od 2383 zł
TajneGamma Dopplerod 3923 zł · Faza 3ST od 4142 zł
TajneDopplerod 3014 zł · Faza 3ST od 3256 zł
TajneWiedzaod 1293 zł · BSST od 1499 zł
TajneAutotronikaod 1866 zł · BSST od 1974 zł
TajneCzarny laminatod 1480 zł · BSST od 1509 zł
TajneUltrafioletod 1099 zł · BSST od 1195 zł
TajneJasne wodyod 1089 zł · FTST od 1124 zł
TajneRękodziełood 1177 zł · FTST od 1222 zł
TajneStal damasceńskaod 1429 zł · FTST od 1420 zł
TajneStal nawęglanaod 1494 zł · BSST od 1862 zł
TajneSzkarłatna siećod 1481 zł · BSST od 1660 zł
TajneTygrysi kiełod 2144 zł · FNST od 2154 zł
TajneMarmurkowy gradientod 2455 zł · FNST od 2559 zł
TajneWarstwa rdzyod 1098 zł · BSST od 1118 zł
TajneGradientod 2939 zł · FNST od 3160 zł
TajneŚniedźod 1212 zł · WWST od 1341 zł
TajneNocod 1076 zł · WWST od 1142 zł
TajneNiebieska stalod 1587 zł · BSST od 1718 zł
TajneSiatka safariod 922,68 zł · FTST od 1018 zł
TajnePopiółod 995,76 zł · FTST od 1026 zł
TajneLeśny DDPATod 925,94 zł · FTST od 1006 zł
TajneRzeźod 2198 zł · FTST od 2509 zł
TajneTajgaod 919,43 zł · FTST od 941,23 zł
TajneMiejski zamaskowanyod 1004 zł · FTST od 1074 zł
Ceny z opłatamiMigawka 28 paź, brak nowych danych od
O Bagnet M9
M9 Bayonet to jeden z czterech oryginalnych noży dodanych do CS:GO z aktualizacją Arms Deal z 2013 i przeniesionych do CS2. Wzorowany jest na prawdziwym amerykańskim bagnecie M9: długie ostrze clip-point z ząbkowanym grzbietem typu sawback i głębokim zbroczem (rowkiem) biegnącym wzdłuż płazu. W porównaniu ze standardowym Bayonetem, z którym dzieli case'y, M9 ma cięższą, bardziej agresywną sylwetkę i większy footprint ostrza na ekranie, dlatego pozostaje jednym z najbardziej stabilnie pożądanych modeli noży w grze.
Jego urok dzieli się między look a animację inspekcji. Inspekcja M9 zawiera szybki flip nadgarstka i pełny obrót w powietrzu, gdzie nóż łapany jest za rękojeść, ogólnie uznawany za najbardziej efektowny z legacy animacji noży. Model nosi pełny legacy zestaw wykończeń, więc znajdziesz go we wszystkim od gołego stalowego ostrza ("Vanilla") po topowe fazy Doppler i Gamma Doppler. To nie jest tani model: nawet najniższe wykończenia M9 siedzą wyraźnie powyżej większości rękawiczek i daleko powyżej każdego nienożowego skina.
Prices range from 919,43 zł (Bagnet M9 (Tajga)) to 26 032 zł (Bagnet M9 (Doppler Rubin)).
Jak zdobyć M9 Bayonet
M9 Bayonet to rzadki przedmiot specjalny, który dropi z case'ów, a nie z gry. Pojawia się w tej samej puli starszych kontenerów co inne legacy noże (oryginalny CS:GO Weapon Case, case'y operacyjne jak Bravo/Phoenix/Breakout i inne "klasyczne" case'y nożowe), więc potrzebujesz klucza do pasującego case'a, by mieć szansę na jeden. Łączna szansa wyciągnięcia jakiegokolwiek noża z case'a to mniej więcej 0,26%, a ten nóż jest potem losowo jednym modelem z zestawu noży case'a i losowym wykończeniem, więc konkretne wykończenie M9 to mały ułamek tego i tak już rzadkiego wyciągu. Z tego powodu prawie każdy zdobywa M9 na Steam Community Market albo rynkach trzecich, zamiast wybijać go z case'ów. Model nie jest dostępny w nowszych case'ach z ery Gamma/Chroma, które używają zamiast tego generacji noży typu Karambit/Talon ("butterfly").
Wykończenia i fazy Dopplera
M9 Bayonet nosi legacy bibliotekę wykończeń noży. Topowe malowania to Doppler, Gamma Doppler, Marble Fade, Fade, Tiger Tooth, Lore, Autotronic, Crimson Web, Case Hardened i Slaughter. Środkowe i niższe poziomy pokrywają Damascus Steel, Ultraviolet, Bright Water, Freehand, Stained, Blue Steel, Night, Rust Coat, Boreal Forest, Forest DDPAT, Safari Mesh, Scorched i Urban Masked. Wykończenie Doppler dzieli się na fazy 1-4 plus rzadki niebieski Sapphire, czerwony Ruby i Black Pearl; Gamma Doppler dodaje zielony Emerald. Na M9 ostrza Sapphire i Ruby dobierają dużych premii, bo pokrycie niebieskim/czerwonym na jego szerokim ostrzu jest jednym z najbardziej cenionych. Jest też goły "Vanilla" M9 Bayonet, pozbawione wykończenia, polerowane stalowe ostrze, które ma własne grono kolekcjonerów i siedzi jako jeden z droższych noży "bez malowania".
Co napędza wartość: wzór, fade i float
Dla M9 największe wahania wartości biorą się z wykończeń zależnych od wzoru. M9 Case Hardened ocenia się po ułożeniu niebieskiego (tak zwane wzory "blue gem"); ostrze z mocno niebieskim płazem jest warte wielokrotność brązowo-żółtego. Fade'y M9 wycenia się po procencie fade, z preferencją pełnych 100% fade. Marble Fade jest polowany pod czyste ułożenie kolorów w stylu "Fire & Ice", a Doppler/Gamma Doppler sortuje się po fazie przed stanem. Float (zużycie) wciąż ma znaczenie. Factory New i Minimal Wear ciągną najmocniejsze ceny, a na nożach jak M9 niski float trzyma stal i ząbkowanie wyraziste, ale dla malowań zależnych od wzoru seed często przeważa kilka punktów floata. Jednolite kolory jak Tiger Tooth, Ultraviolet i Blue Steel są dużo mniej wrażliwe na wzór i wyceniają się głównie po stanie.
M9 Bayonet kontra inne modele noży
W legacy lineupie noży M9 wycenia się zwykle powyżej standardowego Bayoneta i mniej więcej na poziomie albo powyżej Karambita i Butterfly, zależnie od wykończenia i nastroju rynku: jest pewnie w przedziale "premium", a nie wejściowym nożem. Najtańsza realna droga w model to niższe wykończenie (Boreal Forest, Safari Mesh, Forest DDPAT, Scorched, Urban Masked, Night) w Battle-Scarred lub Well-Worn. Jeśli chcesz M9 konkretnie pod animację i nie zależy ci na malowaniu, te niskie wykończenia albo Vanilla to budżetowe drogi. Kupujący, którzy chcą looku, ale nie sięgają cen M9, często schodzą do standardowego Bayoneta (podobna rodzina ostrza, taniej) albo Guta/Falchiona/Navaji z tańszych poziomów noży.
Najczęściej zadawane pytania
Czy M9 Bayonet to dobry nóż?
To jeden z najpopularniejszych legacy noży z powodu dużego ostrza i wyróżniającej się animacji wirowania w inspekcji. Jest czysto kosmetyczny i nie daje przewagi w grze, ale dobrze trzyma popyt i wartość odsprzedaży na rynku noży.
Ile kosztuje M9 Bayonet w CS2?
Ceny wahają się szeroko wg wykończenia i stanu. Niskie wykończenia (Boreal Forest, Safari Mesh, Scorched) w zużytym stanie to najtańsze wejście, a Doppler Sapphire/Ruby, czyste Fade'y i blue gem Case Hardened sięgają najwyższych cen w modelu.
Czym jest Vanilla M9 Bayonet?
To wersja bez wykończenia: gołe, polerowane stalowe ostrze bez malowania. Nie da się go wybić jako osobny przedmiot tak, jak opisuje się malowane wersje, a niesie wartość kolekcjonerską jako nóż "czystej stali", siedząc wśród droższych noży bez malowania.
Która faza Dopplera M9 Bayonet jest najlepsza?
Sprowadza się to do preferencji i ceny. Sapphire (głęboki niebieski) i Ruby (czerwony) są najrzadsze i najdroższe, a za nimi Black Pearl. Wśród standardowych faz Faza 2 i Faza 4 są generalnie najbardziej pożądane za ich pokrycie różowo/czarno-niebieskie.
Czy wciąż da się wybić M9 Bayonet?
Tak, ze starszych case'ów zawierających legacy zestaw noży, ale tylko z pasującym kluczem i przy standardowej szansie ~0,26% na nóż. Nie ma go w nowszych case'ach z ery Gamma/Chroma. Większość ludzi kupuje go zamiast tego na rynku.
Jaka jest różnica między M9 Bayonet a Bayonetem?
Dzielą te same case'y, ale to różne modele. M9 ma dłuższe, ząbkowane ostrze sawback o bardziej agresywnym profilu i bardziej efektowną animację wirowania, i zwykle wycenia się powyżej standardowego Bayoneta za to samo wykończenie.