Skin-uri Moto Gloves
Moto Gloves · 12 finisaje
Popular
POW!BS170,71 RONNațiunile Unite 2.118 RON
Finish LineBS193,02 RONNațiunile Unite 1.552 RON
PolygonBS271,78 RONNațiunile Unite 2.101 RON
Smoke OutBS277,81 RONNațiunile Unite 2.430 RON
Blood PressureBS278,58 RONNațiunile Unite 2.847 RON
TurtleBS191,12 RONNațiunile Unite 1.654 RON
TransportFT133,53 RONNațiunile Unite 943,27 RON
3rd Commando CompanyBS143,77 RONNațiunile Unite 818,25 RON
SpearmintBS1.163 RONNațiunile Unite 22.032 RON
Cool MintBS561,51 RONNațiunile Unite 6.610 RON
EclipseBS327,72 RONNațiunile Unite 2.720 RON
Boom!BS326,94 RONNațiunile Unite 3.305 RON
ExtraordinarPOW!de la 170,71 RON · BS
ExtraordinarFinish Linede la 193,02 RON · BS
ExtraordinarPolygonde la 271,78 RON · BS
ExtraordinarSmoke Outde la 277,81 RON · BS
ExtraordinarBlood Pressurede la 278,58 RON · BS
ExtraordinarTurtlede la 191,12 RON · BS
ExtraordinarTransportde la 133,53 RON · FT
Extraordinar3rd Commando Companyde la 143,77 RON · BS
ExtraordinarSpearmintde la 1.163 RON · BS
ExtraordinarCool Mintde la 561,51 RON · BS
ExtraordinarEclipsede la 327,72 RON · BS
ExtraordinarBoom!de la 326,94 RON · BS
Prețuri cu taxeinstantaneu 28 oct., fără date noi de atunci
Despre Moto Gloves
Moto Gloves sunt unul dintre cele șapte modele de mănuși din CS2, lansate prima dată cu Glove Case în noiembrie 2016. Sunt în stilul mănușilor de motociclism/curse fără degete: manșete scurte care stau la încheietură, o croială cu degetele expuse și un panou căptușit pe articulații și pe dosul palmei. Pentru că degetele sunt goale, zona pictată e mai mică și mai concentrată decât la hand wraps sau la mănușile full-leather precum Specialist sau Sport, ceea ce face din finisajul de pe dosul palmei elementul vizual dominant.
Ca toate mănușile din CS2, Moto Gloves stau în nivelul de raritate Extraordinary (auriu), pică doar ca item special rar din cutiile care conțin o colecție de mănuși, împart aceeași rată combinată de drop de aproximativ 0,26% ca și cuțitele și nu vin niciodată în StatTrak sau cu name tag. Nu au Factory New pentru majoritatea finisajelor; intervalul comprimat de float al modelului înseamnă că majoritatea skin-urilor pornesc în jur de Minimal Wear sau Field-Tested și merg până la Battle-Scarred.
Prices range from 133,53 RON (Mănuși de motociclist (Transport)) to 22.032 RON (Mănuși de motociclist (Spearmint)).
Aspect, croială și cum se văd la prima persoană
Croiala Moto e cea mai expusă mănușă din joc, lăsând goale toate cele patru degete și vârful degetului mare. La prima persoană citești mai ales panoul de pe dosul palmei și banda de la încheietură, așa că finisajele care își pun modelul acolo (pielea curată de la Spearmint, explozia de benzi desenate de la Boom!, despărțirea mentă-gri de la Cool Mint) se văd clar, în timp ce grafica încărcată se pierde. Sunt o alegere discretă față de modelele mai voluminoase Specialist sau Hydra. Ca la orice mănușă, uzura se vede mai ales ca estompare și roadere pe panoul articulațiilor, nu ca zgârieturi pe metal, așa că diferența vizuală între un Field-Tested mare și un Battle-Scarred e mai mică decât la cuțite.
Peisajul finisajelor de-a lungul cutiilor
Moto Gloves apar în mai multe colecții de mănuși. Finisajele originale din Glove Case includ Spearmint, POW!, Transport, Polygon, Eclipse și Turtle. Cutiile ulterioare au adăugat mai multe: Boom! și designuri în stil Eclipse prin Operation Hydra, Cool Mint și Finish Line în Clutch Case și Blood Pressure, Smoke Out și 3rd Commando Company în Snakebite Case. Modelul acoperă deci pielea monocromă curată, stilurile grafice/de benzi desenate și pattern-urile spre camuflaj, așa că diferența de preț între cel mai ieftin și cel mai scump finisaj Moto e mare.
Ce le dă valoarea
Spearmint e finisajul de top și cel mai scump Moto: o piele mentă-pal aproape uniformă, fără zgomot grafic, exact genul de aspect curat care își păstrează valoarea și se vinde repede. Cool Mint și Boom! sunt alegerile populare de nivel mediu-spre-sus, apreciate pentru combinația mentă, respectiv pentru explozia îndrăzneață de benzi desenate. Pentru că mănușile nu au StatTrak și nicio loterie de pattern index comparabilă cu un Case Hardened de cuțit, valoarea aici e dată aproape în întregime de dorința pentru finisaj și de exterior, nu de seed. Un float mic pe un finisaj curat ca Spearmint cere cel mai mare adaos, fiindcă pielea mai curată face uzura mai evidentă.
Cea mai ieftină intrare vs. restul gamei de modele
Punctele de intrare pe buget sunt finisajele de camuflaj și grafice precum Transport, Polygon și Eclipse, care sunt cele mai accesibile uși spre modelul Moto și spre a deține mănuși în general. În familia mănușilor, Moto stă ca model de nivel mediu pe preț: în general mai ieftin decât cele mai căutate finisaje Specialist sau Sport, dar cu un plafon înalt pe Spearmint. Dacă vrei aspectul pe buget, țintește un exemplar Field-Tested sau Battle-Scarred al unui finisaj mai ieftin; dacă vrei piesa remarcabilă, Spearmint în Minimal Wear sau Field-Tested e achiziția recognoscibilă.
Întrebări frecvente
Vin Moto Gloves în Factory New?
În mare parte nu. Intervalele de float ale mănușilor sunt comprimate, așa că majoritatea finisajelor Moto pornesc în jur de Minimal Wear sau Field-Tested și coboară până la Battle-Scarred. Nu te aștepta la un Factory New real pentru grosul gamei.
Pot fi Moto Gloves StatTrak?
Nu. Nicio mănușă din CS2 nu are StatTrak și nu pot primi name tag sau stickere. Nu există contor de kill-uri pe nicio mănușă.
Care e cel mai scump finisaj de Moto Gloves?
Spearmint e alegerea de top — o piele mentă-pal curată, fără aglomerație grafică. Cool Mint și Boom! urmează ca opțiuni populare de valoare mai mare.
Care e cel mai ieftin skin de Moto Gloves?
Finisajele grafice și de camuflaj precum Transport, Polygon și Eclipse sunt cele mai accesibile, mai ales în Field-Tested sau Battle-Scarred.
Cum obții Moto Gloves?
Pică doar ca item special rar (Extraordinary, auriu) din cutiile care includ o colecție de mănuși — Glove Case, Clutch Case, Snakebite Case și cutiile Operation Hydra — la aproximativ aceeași rată combinată de drop de ~0,26% ca și cuțitele. Poți cumpăra și finisaje specifice de pe piață.
Contează float-ul la Moto Gloves dacă pattern-urile nu contează?
Da. Mănușile nu au loterie de pattern ca un Case Hardened de cuțit, deci valoarea vine din finisaj și exterior. Un float mai mic arată mai curat, ceea ce contează cel mai mult pe finisaje simple precum Spearmint, unde uzura se vede ușor.