Скинове за M9 Bayonet
M9 Bayonet · 25 финиша
Популярни
Ванилия1052 лв. ST от 1045 лв.
Gamma DopplerФаза 41697 лв.Изумруденозелено 9188 лв. ST от 1838 лв.
DopplerФаза 31329 лв.Черна перла 10 972 лв. ST от 1424 лв.
LoreBS556,76 лв.FN 1584 лв. ST от 661,65 лв.
AutotronicBS806,96 лв.FN 1639 лв. ST от 900,18 лв.
Black LaminateBS637,09 лв.FN 1087 лв. ST от 639,83 лв.
UltravioletWW482,87 лв.FN 2060 лв. ST от 513,66 лв.
Bright WaterWW470,10 лв.FN 582,35 лв. ST от 482,40 лв.
FreehandBS509,23 лв.FN 616,30 лв. ST от 539,91 лв.
Damascus SteelFT605,85 лв.BS 690,12 лв. ST от 597,28 лв.
Case HardenedBS659,15 лв.FN 1776 лв. ST от 822,05 лв.
Crimson WebBS643,72 лв.FN 6921 лв. ST от 710,57 лв.
StainedBS532,75 лв.FN 797,67 лв. ST от 556,24 лв.
Tiger ToothFN915,72 лв.MW 970,16 лв. ST от 946,28 лв.
Rust CoatBS481,41 лв.WW 514,34 лв. ST от 482,71 лв.
Blue SteelBS686,84 лв.FN 1254 лв. ST от 679,00 лв.
SlaughterFT988,36 лв.FN 1278 лв. ST от 1013 лв.
NightWW480,52 лв.FN 1585 лв. ST от 506,83 лв.
ScorchedFT424,79 лв.FN 1106 лв. ST от 477,91 лв.
Safari MeshFT398,13 лв.FN 1393 лв. ST от 401,38 лв.
FadeFN1293 лв.MW 1772 лв. ST от 1395 лв.
Marble FadeFN1052 лв.MW 1231 лв. ST от 1124 лв.
Boreal ForestFT401,37 лв.FN 1149 лв. ST от 408,71 лв.
Urban MaskedFT430,64 лв.FN 1015 лв. ST от 443,96 лв.
Forest DDPATWW397,79 лв.FN 1179 лв. ST от 446,09 лв.
ТаенВанилияот 1052 лв.ST от 1045 лв.
ТаенGamma Dopplerот 1697 лв. · Фаза 4ST от 1838 лв.
ТаенDopplerот 1329 лв. · Фаза 3ST от 1424 лв.
ТаенLoreот 556,76 лв. · BSST от 661,65 лв.
ТаенAutotronicот 806,96 лв. · BSST от 900,18 лв.
ТаенBlack Laminateот 637,09 лв. · BSST от 639,83 лв.
ТаенUltravioletот 482,87 лв. · WWST от 513,66 лв.
ТаенBright Waterот 470,10 лв. · WWST от 482,40 лв.
ТаенFreehandот 509,23 лв. · BSST от 539,91 лв.
ТаенDamascus Steelот 605,85 лв. · FTST от 597,28 лв.
ТаенCase Hardenedот 659,15 лв. · BSST от 822,05 лв.
ТаенCrimson Webот 643,72 лв. · BSST от 710,57 лв.
ТаенStainedот 532,75 лв. · BSST от 556,24 лв.
ТаенTiger Toothот 915,72 лв. · FNST от 946,28 лв.
ТаенRust Coatот 481,41 лв. · BSST от 482,71 лв.
ТаенBlue Steelот 686,84 лв. · BSST от 679,00 лв.
ТаенSlaughterот 988,36 лв. · FTST от 1013 лв.
ТаенNightот 480,52 лв. · WWST от 506,83 лв.
ТаенScorchedот 424,79 лв. · FTST от 477,91 лв.
ТаенSafari Meshот 398,13 лв. · FTST от 401,38 лв.
ТаенFadeот 1293 лв. · FNST от 1395 лв.
ТаенMarble Fadeот 1052 лв. · FNST от 1124 лв.
ТаенBoreal Forestот 401,37 лв. · FTST от 408,71 лв.
ТаенUrban Maskedот 430,64 лв. · FTST от 443,96 лв.
ТаенForest DDPATот 397,79 лв. · WWST от 446,09 лв.
Цени с таксимоментна снимка 5.11
За M9 Bayonet
M9 Bayonet е един от четирите оригинални ножа, добавени в CS:GO с ъпдейта Arms Deal от 2013 и пренесени в CS2. Моделиран е по реалния американски войскови M9 байонет: дълго острие с clip-point, назъбен sawback гръб и дълбок улей (blood groove) по плоското. Спрямо стандартния Bayonet, с който споделя case-ове, M9 има по-тежък, по-агресивен силует и по-голям отпечатък на острието на екрана, затова остана един от най-постоянно търсените модели ножове в играта.
Привлекателността му е разделена между изгледа и инспект анимацията. Инспектът на M9 включва бърз flip на китката и пълно завъртане във въздуха, където ножът се хваща за дръжката, общоприето за най-ефектната от наследените анимации на ножове. Моделът носи пълния наследен сет finish-и, така че можеш да го намериш във всичко от обикновено неръждаемо ('Vanilla') острие до Doppler и Gamma Doppler фази от висок клас. Не е евтин модел: дори най-нискокласните M9 finish-и седят доста над повечето ръкавици и далеч над всеки скин, който не е нож.
Prices range from 397,79 лв. (M9 Bayonet (Forest DDPAT)) to 12 799 лв. (M9 Bayonet (Doppler Черна перла)).
Как да вземеш M9 Bayonet
M9 Bayonet е рядък специален артикул, който дропва от case-ове, не от геймплей. Появява се в същия по-стар пул контейнери като другите наследени ножове (оригиналния CS:GO Weapon Case, Operation case-овете като Bravo/Phoenix/Breakout и други 'класически' нож case-ове), така че ти трябва ключ за съответния case, за да имаш шанс за един. Комбинираните шансове да изтеглиш какъвто и да е нож от case са около 0.26%, а после този нож е случайно един модел от сета ножове на case-а и случаен finish, така че конкретен M9 finish е малка част от вече рядкото теглене. Заради това почти всеки се сдобива с M9 на Steam Community Market или трети пазари, вместо чрез отваряне. Моделът не е наличен в по-новите case-ове от ерата Gamma/Chroma, които ползват 'butterfly' поколението ножове в стил Karambit/Talon.
Finish-и и Doppler фази
M9 Bayonet носи наследената библиотека finish-и за ножове. Finish-ите от горен клас включват Doppler, Gamma Doppler, Marble Fade, Fade, Tiger Tooth, Lore, Autotronic, Crimson Web, Case Hardened и Slaughter. Средните и по-ниските класове покриват Damascus Steel, Ultraviolet, Bright Water, Freehand, Stained, Blue Steel, Night, Rust Coat, Boreal Forest, Forest DDPAT, Safari Mesh, Scorched и Urban Masked. Doppler finish-ът се разделя на фази 1–4 плюс редките сини Sapphire, червени Ruby и Black Pearl; Gamma Doppler добавя зеления Emerald. На M9 остриетата Sapphire и Ruby искат големи премии, защото синьото/червено покритие на широкото му острие е сред най-ценените. Има и обикновен 'Vanilla' M9 Bayonet, острие без finish от полирана стомана, което има собствена колекционерска публика и седи сред по-скъпите 'без боя' ножове.
Какво кара стойността: pattern, fade и float
За M9 най-големите промени в стойността идват от pattern-зависимите finish-и. Case Hardened M9-ите се оценяват по разположението на синьото (т.нар. 'blue gem' pattern-и); острие с тежко синьо лице струва голям кратен на кафяво/жълто. Fade M9-ите се оценяват по fade процент, с предпочитани пълни 100% fade-ове. Marble Fade се ловува за чисто разположение на цветовете в стил 'Fire & Ice', а Doppler/Gamma Doppler се сортират по фаза преди състояние. Float (износът) пак има значение, Factory New и Minimal Wear теглят най-силните цени, а на ножове като M9 нисък float пази стоманата и назъбването да изглеждат ясни, но за pattern-зависимите бои seed-ът често тежи повече от няколко float точки. Едноцветни като Tiger Tooth, Ultraviolet и Blue Steel са далеч по-малко pattern-чувствителни и се оценяват предимно по състояние.
M9 Bayonet срещу другите модели ножове
В наследения списък ножове M9 обикновено се оценява над стандартния Bayonet и около или над Karambit и Butterfly, в зависимост от finish и пазарно настроение, твърдо е в 'премиум' класа, не входен нож. Най-евтиният реалистичен начин да влезеш в модела е finish от по-нисък клас (Boreal Forest, Safari Mesh, Forest DDPAT, Scorched, Urban Masked, Night) в Battle-Scarred или Well-Worn. Ако искаш M9 специално заради анимацията и не те е грижа за боята, тези нискокласни finish-и или Vanilla са бюджетните пътища. Купувачи, които искат изгледа, но не могат да стигнат до M9 цените, често слизат до стандартния Bayonet (подобно семейство острие, по-евтино) или Gut/Falchion/Navaja от по-евтините класове ножове.
Често задавани въпроси
Добър нож ли е M9 Bayonet?
Той е един от най-популярните наследени ножове заради голямото си острие и изпъкващата си завъртаща инспект анимация. Чисто козметичен е и не дава геймплей предимство, но държи търсене и стойност при препродажба добре в пазара на ножове.
Колко струва M9 Bayonet в CS2?
Цените варират широко по finish и състояние. Нискокласни finish-и (Boreal Forest, Safari Mesh, Scorched) в износено състояние са най-евтиният вход, докато Doppler Sapphire/Ruby, чисти Fade-ове и blue-gem Case Hardened остриета достигат най-високите цени в модела.
Какво е Vanilla M9 Bayonet?
Това е версията без finish, обикновено полирано неръждаемо острие без боя. Не може да се отвори като отделен артикул по начина, по който са описани боядисаните версии, и носи колекционерска стойност като нож 'чиста стомана', седейки сред по-скъпите ножове без боя.
Коя M9 Bayonet Doppler фаза е най-добра?
Опира до предпочитание и цена. Sapphire (дълбоко синьо) и Ruby (червено) са най-редки и най-скъпи, следвани от Black Pearl. Сред стандартните фази Phase 2 и Phase 4 са общо взето най-търсени заради розовото/черно-синьо покритие.
Може ли още да се отвори M9 Bayonet?
Да, от по-старите case-ове, които съдържат наследения сет ножове, но само със съответния ключ и при стандартните ~0.26% нож шансове. Не е в по-новите case-ове от ерата Gamma/Chroma. Повечето хора го купуват на пазара вместо това.
Каква е разликата между M9 Bayonet и Bayonet?
Споделят същите case-ове, но са различни модели. M9 има по-дълго, назъбено sawback острие с по-агресивен профил и по-ефектна завъртаща анимация, и обикновено се оценява над стандартния Bayonet за същия finish.